A Rózsa Miklós által életre hívott művészegyesület 1909 decemberében nyitotta meg önálló kiállítóhelyiségét. Célkitűzése "a művészeti progresszióra való határozott törekvés" volt, de Szinyei Merse Pál, Ferenczy Károly, Rippl-Rónai József és Kernstok Károly tiszteletbeli taggá választásával még a MIÉNK szerepbeosztását ismételte meg. Sokszínű programja azonban már nem az elismert művészek bemutatóira koncentrált, csoportkiállításaival a legfiatalabbak számára biztosított tág teret, sok tárlatot szervezett a vidéki városokban, és figyelmet szentelt a nemzetközi törekvéseknek is.
Az 1910 tavaszán megrendezett Nemzetközi Impresszionista Kiállításon, amelynek összes darabját magyar magántulajdonból kölcsönözték, együtt mutatták be a hazai és a külföldi művészeket. (Az olyan klasszikusokon túl, mint Monet vagy Renoir, az utolsó szekcióban Cézanne, Gauguin és Van Gogh mellett Matisse és Picasso, illetve Rippl-Rónai, Iványi Grünwald Béla és Kernstok is helyet kapott.) Ugyanez év szeptemberében, Magyarországon először, zsürimentes kiállítást rendeztek az egyesület tagjainak, a decemberi "ellenszalonon" pedig a Műcsarnok téli tárlatáról kizsűrizett fiatalok mutathatták be műveiket.